Mis siis vahepeal toimunud on?

Alustan täiesti eelmise aasta algusest, kui esimest korda Pärnumaa Noorte Liidu koosolekule sattusin.

See oli 13. jaanuar, kui Pärnu Noorte Vabaajakeskuses toimus koolituspäev Marian Varesega. Tol hetkel oli Noorte Liidus liikmeid umbes kümme. Koolituspäev oli väga tore ja motiveeriv, samuti ka põhjus, miks Noorte Liitu astusin, kuid peale seda jäi kõik vaikseks ja esimehelt suveni enam kuulda ei olnud. Siis aga kutsuti mind esimehega ENLi Suvekooli Noorte Liitu esindama. Ka seal sai koos käidud, saades jällegi hea kogemuse, kuid peale seda ei toimunud siiski organisatsioonis midagi.

Nagu näha, on kogu see jutt nagu ameerika mäed — teekond kurviline ja keerukas. Sügisel vestlesin toonase esimehega ja jõudsime koos otsuseni, et esimehe teatepulk läheb minu kätte. Mitteametlikult sain juba juhiks oktoobris. Kuu aega hiljem, 2. novembril, toimus Pärnumaa Osaluskohvik, mis minu arvates möödus edukalt. Üritusel sündis palju uusi ideid, millest tänaseks on näiteks valmimisprotsessis Marten Palu eestvedamisel koduleht mindhuvitab.ee. (Leht valmib juba 15. jaanuaril!)

Ülejäänud aasta kulus meeskonna leidmisele, 28. detsembril toimus meeskonna koolituspäev, kus valmis turundusplaan, panime paika eesmärgid ja koostasime aastaplaani:

  1. Toetame sel aastal igas Pärnumaa vallas noortevolikogu loomist.
  2. Korraldame noortelaagri ehk Pärnumaa Noortekogu Suvekooli.
  3. Korraldame ühiskondlike teemade arutlusõhtuid.
  4. 2018 aasta esimese poole turundusplaan

    Korraldame noortele sotsialiseerimisõhtuid.

  5. Sügisesse planeerime tänuürituse, kus tunnustatakse aktiivsemaid noori.
  6. Korraldame taas Pärnumaa Osaluskohvikut.
  7. Järgmisesse aastasse jääb uus laager ehk Talvekool.

Lisaks parandame koostööd teiste maakondade noortekogudega ja Eesti Noorteühenduste Liiduga ning juba olemasoleva Pärnu linna Noortekoguga.

7. jaanuaril käisime töötuba andmas Lääneranna noortevolikogu algatusgrupile (pikemalt järgmises postituses) ja võin saladuskatte all öelda, et juba varsti toimuvad töötoad ka järgmistes valdades.

Pärnumaa Noortekogu sai alguse 2007. aastal. Mõni ütleks, et meie aina aeglaselt tõusev “ameerika mägede atraktsioon“ pole üldse huvitav (ühtegi äkilist langust ei esine, mis valmistaks närvikõdi ja paneks ootusärevusest kiljuma), kuid sellest hoolimata pole meie rongi istmed tühjad vaid täituvad aina uute motiveeritud noortega.

Usun, et meie valitud suund on õige ja juba järgmisest aastast ei kuule kurtmas ühtki Pärnumaa noort, et nende häält ei võeta kuulda!

Üheskoos muudame Pärnumaa noortesõbralikuks!

Eerik Hannus

Pärnumaa Noortekogu esimees

0 kommentaari

Jäta kommentaar

Soovid vestlusega liituda?
Võta julgelt osa!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga