Pärnumaa Noortekogu ajalugu

Kui aastal 2007 meie organisatsioon tekkis, sai sellele nimeks Pärnumaa Noorte Liit. Selle 11 aastaga on palju muutunud ning suurim muutus tuli tänavu haldusreformi näol.

Nimelt kuni 2017. aasta lõpuni kuulusime me Pärnu Maavalitsuse alla, kuid alates käesolevast aastast maavalitsusi enam ei ole. Seepärast poleks ka meil olnud võimalik eksisteerida, kui me poleks loonud uut kuju, milleks on MTÜ. Uhkelt võime öelda, et meie organisatsiooni uus täispikk nimi on MTÜ Pärnumaa Noortekogu. Kuid miks toimus nimemuutus?

Selle põhjuse juured viivad meid ENLi ehk Eesti Noorteühenduste Liiduni. Tuleb välja, et juba aastaid on Pärnumaa olnud teistest maakondadest erinev. On olemas noortekogud ja noortevolikogud. Mõlemad neist on osaluskogud, esimene maakondlikul ja teine kohalikul tasandil. Kui võtta võrdluseks nüüd Pärnu, siis noortekogu asemel oli meil Pärnumaa Noorte Liit ja noortevolikogu asemel Pärnu Noortekogu. Segadust tekitav, eksole?

Me otsustasime võtta olulise sammu ja samastuda teiste maakondadega, kes täidavad meiega sama funktsiooni — noortevolikogude loomine ja toetamine. Seega on meie peamine eesmärk muuta noored aktiivsemaks ja anda neile võimalusi ennast arendada. Seda tehes lubame olla esinduslikud ja seista kõigi Pärnumaa noorte eest.

ENLi Talveakadeemia ja Tänuüritus

9. detsembril olime ka meie kutsutud ENLi Talveakadeemiasse, mis sisaldas kasulikke koolitusi, ja Tänuüritusele, kus tänati kõige aktiivsemaid liikmeid. Rääkides seal teiste maakondade noortega, sain aru, kui vajalikud osaluskogud tegelikult on. Sealt ürituselt sündisid uued ideed ja projektid, mida hakkame sellel aastal ellu viima. Need ideed avalikustame aga järgmises postituses.

Teile kõigile soovib edukat ja töökat uut aastat,

Eerik Hannus, Pärnumaa Noortekogu esimees

Me tahame üles leida Pärnumaa talendid ja nad suurema publiku ette tuua. Kui Sa tegeled fotograafiaga, siis saada oma pildid meie postkasti

parnumaanoortekogu@gmail.com

Postituse lõpetavad hetk Tänuürituselt, kus on ühe pildi peale saadud 5 erineva maakonna esindajad ja foto Pärnu sadamast, mille tegi Pärnu noor fotograaf Hubert Teemägi

Pildil vasakult Dan Taidla (Läänemaa Noortekogu), Ave-Liis Kivest (Võrumaa Noortekogu), Markos Parve ja Terli Teekivi (Raplamaa Noortekogu), Eerik Hannus (Pärnumaa Noortekogu) ja Stella Stepanov (Saaremaa Noortekogu)

0 kommentaari

Jäta kommentaar

Soovid vestlusega liituda?
Võta julgelt osa!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga